Przedszkole

rainbow

 

„Nie trzeba też ptaka prosić,
by wyleciał, tylko klatkę mu otwórz”

Jan Amos Komeński

        Małe przedszkole w każdej wsi to inicjatywa mająca na celu zapełnienie luki edukacyjnej w polskim systemie oświaty. Ideę tego przedsięwzięcia należy upatrywać w bogatych krajach europejskich, a także polskich doświadczeniach, wspominając choćby program „latających nauczycielek” w Portugalii lub tradycje ognisk wychowawczych w Polsce międzywojennej.

        Przedszkole, które powstało w Barnówku, jest częścią projektu „Małe Przedszkole w Każdej Wsi”, którego realizacja jest możliwa dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich. Instytucją odpowiedzialną za wdrożenie projektu w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i pomorskim jest Federacja Inicjatyw Oświatowych w Warszawie. W ramach dotacji przyznano środki na wyposażenie (meble i pomoce dydaktyczne), wyprawki, szkolenie i wynagrodzenie nauczycielki. Projekt realizowany będzie przez dwa lata.

        Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci mieszkających na wsi. Podstawową cechą przedszkola jest małoliczna grupa dzieci, mieszana wiekowo (od 2,5 do 5 lat). Szczególne miejsce zostało tu przypisane rodzicom. Ich kreatywność, zaangażowanie i poświęcenie będą decydować o pomyślności tego przedsięwzięcia.

 

        Do Małego Przedszkola „Leśne skrzaty”, bo taką nazwę posiada, zapisanych zostało 14 dzieci z pięciu miejscowości: Barnówka, Dolska, Łaz, Mostna i Więcławia.

Przedszkole czynne jest pięć dni w tygodniu od 7.00 do 15.00.

PRZEDSTAWIAMY SZTUKI I ŚPIEWAMY
W PRZEDSZKOLU

 

 

 

 

 

 

Kontakt

tel: 095 760 2662

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadbamy o Twoją pociechę

 
 

 

twittergallerycontact